Skip Navigation Links
Ana Sayfa
İletişim
 
Skip Navigation Links
Hakkımızda
Referanslarımız
İletişim
Yazılı Basında Cihangir Dönmez
Görsel Basında Cihangir Dönmez
Cihangir Dönmez Köşe YazılarıExpand Cihangir Dönmez Köşe Yazıları
2B Araziler için takdir edilen rayiç bedeller
 
 
 
 
 

 

 

CİHANGİR DÖNMEZİN KATILDIĞI TELEVİZYON PROGRAMLARI

Detaylı Bilgi >>

 

BEYKOZ BELEDİYE BAŞKANI SAYIN YÜCEL ÇELİKBİLEK OLASI İSTANBUL DEPREMİNDE AŞAĞIDA YER ALAN KAÇAK YAPILARDA TEK BİR CAN KAYBI BİLE OLSA SORUMLUSU SİZSİNİZ.

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek hakkında kendi Hükümetinin İçişleri Bakanı tarafından kaçak yapılarla ilgili olarak görevini yerine getirmediği için soruşturma izni verilmiş, ilgili Sit Kurulu aşağıda yer alan binaların yıkılmaması halinde sorumlular hakkında SİT Kanununa muhalefet suçundan suç duyurusunda bulunacağına dair karar almıştır.

Sayın Yücel Çelikbilek bu durumda ne yapmıştır? Hiçbir şey yapmamıştır. Ama durun Yücel beyin hakkını yemeyelim, kendi Hükümetinin İçişleri Bakanı tarafından verilen soruşturma iznininin kaldırılması için Danıştay 1. Dairede dava açmıştır.

Van depremi nedeniyle yüzlerce vatandaşımızın hayatını kaybetmesinin acıları tüm milletimizin yüreklerindeyken, onlarca köşe yazarı bu binalara izin veren, bu binaları denetlemeyen Belediye Başkanlarını sorumlu tutan köşe yazıları yazarken Beykoz’da makbuzlu ve makbuzsuz bağış karşılığı kaçak yapıya icazet çarkı dönmeye devam etmektedir.

Bu nedenle aşağıda yer alan bir kısmı hakkında yıkım konusunda kesinleşmiş Encümen ve Mahkeme kararı bulunan, bir kısmı hakkında hiçbir işlem yapmadığı için Beykoz Belediye Başkanı hakkında kendi Hükümetinin İçişleri Bakanı tarafından soruşturma izni verilen, bir kısmı hakkında yıkılmaması halinde sorumlular hakkında SİT Kanuna muhalefet suçundan suç duyurusu yapılacağı konusunda ilgili SİT Kurulunun kararı bulunan kaçak yapılarda, olası İstanbul depreminde can ve mal kaybı olması halinde bunun sorumlusunun görevini yerine getirmeyen Beykoz Belediye Başkanı olan Sayın Yücel Çelikbilek olacağını bu yazı ile tarihe not düşmek istedim.

Umarım o yıkıcı gün gelmez, umarım beklenen büyük İstanbul depremi olmaz, umarım tek bir vatandaşımız bile hayatını kaybetmez, tarihe tarafımca düşülen bu not, şimdi olduğu gibi Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek tarafından dikkate alınmaya bile gerek görülmeyen önemsiz bir yazı olarak kalır.

Beykoz- Mahmutşevketpaşa köyü 760 parselde bulunan kaçak yapılar

Beykoz -Zerzevatçı-Riva yolu köşesi Albero isimli binlerce metrekarelik kaçak showroom

Beykoz- Toygartepe otobüs durağı karşısı Beykoz Belediyesi yapı Kontrol Müdürü Mahmut Gülbasara ait kaçak yapı

Beykoz -Dereseki köyü içinde yüzlerce talebenin eğitim gördüğü kaçak yapılardan müteşekkil Doğa Koleji

Saygılarımla tüm kamuoyunun dikkatlerine sunarım.

26.10.2011

Cihangir Dönmez